Hakkımda

Op. Dr. Suat Karataş
Kadın Hastalıkları ve Doğum – Tüp Bebek Uzmanı


22 Şubat 1982 tarihinde Ergani‘de doğdum, Lisans öncesi eğitimlerimin ardından 1999 yılında  İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde başladığım tıp eğitimimi 2005 yılında tamamlayarak tıp doktoru unvanı aldım. Ardından yine İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı’nda ihtisas eğitimimi tamamladım ve Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı oldum.

2005-2010 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı’nda araştırma görevlisi olarak çalıştım. 2011- 2012 yılları arasında Şanlıurfa Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği’nde zorunlu hizmet yükümlülüğümü yerine getirdikten sonra Şubat 2013 – Haziran 2013 tarihleri arasında İstanbul Florence Nightingale Hastanesi’nde ve Ocak 2015 – Haziran 2015 tarihleri arasında 6 ay süreyle İstanbul Şişli Memorial Hastanesi İVF ve Genetik Ünitesi’nde Tüp Bebek Uzmanı olarak görev yaptım. Haziran 2015 tarihinde Acıbadem Case Laboratuarında Jinekolojik Endoskopi ve Robotik Cerrahi uygulama Eğitimi ve sertifikasyonunu tamamladım , Kasım 2013 tarihinden  Ocak 2019 tarihine kadar  Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı adayı  asistan doktor eğitimine katkıda bulunup, ürojinekoloji (idrar kaçırma ve pelvik organ sarkması tedavisi) ve pelvik rekonstruktif cerrahi , infertilite-tüp bebek, ileri düzey laparoskopik ve histeroskopik cerrahi, kadın kanserleri (jinekolojik onkoloji)  ile ilgili çalışmalarıma devam ettim, 2015-2018 yılları arasında İstanbul’da bulunan bir çok Tüp Bebek Merkezi’ni Sağlık Bakanlığı görevlisi olarak denetledim. Çok sayıda komplike zor doğum, kadın kanseri ameliyatları, laparoskopik ve açık yöntemle, rahim alınması, miyom, kist ameliyatı, kadınlarda mesane-rahim sarkması ameliyatı, idrar kaçırma ameliyatı , histeroskopik polip, miyom, yapışıklık açılması ve genital estetik (vajinoplasti,labioplasti) ameliyatları ve infertilite (aşılama tedavisi) tedavisi yaptım, 2019-2020 yılları arasında Bahçelievler Memorial Robotik Cerrahi – Endometriozis Merkezi – Jinekolojik Onkoloji – Tüp Bebek Uzmanı ve Kadın Doğum Uzmanı olarak çalıştım , 02-06.2020 tarihleri arasında BHT CLINIC İstanbul Tema Hastanesinde çalıştım. 1 Haziran 2020 tarihinden 1 Ekim 2022 tarihine kadar Özel İstanbul Surp Pırgiç Hastanesinde görev yaptım. Ekim 2022 tarihinden itibaren kendi özel muayenehanemde hastalarıma hizmet vermeye devam etmekteyim.

Çok sayıda ulusal ve uluslararası kongre, sempozyum ve çalıştaya katıldım. Uluslararası kongrelerde sunulan 24 adet bildiri ve sözel sunum, poster sunumu, ulusal kongrelerde sunulan 25 adet bildiri ve sözel sunum, poster sunumu, ulusal ve uluslararası dergilerde yayınlanmış 23 adet bilimsel yayınım mevcuttur. Evli ve 2 çocuk babasıyım, iyi derecede İngilizce bilmekteyim.

Deneyim


ÖZEL İSTANBUL SURP PIRGİÇ HASTANESİ

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı
2020 – 2022, İstanbul/Türkiye

BHT CLINIC – İSTANBUL TEMA HASTANESİ

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı
2020 – 2020, İstanbul/Türkiye

MEMORIAL BAHÇELİEVLER HASTANESİ

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı
2019 – 2020, İstanbul/Türkiye

ŞİŞLİ HAMİDİYE ETFAL EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı
2013 – 2019, İstanbul/Türkiye

İSTANBUL FLORENCE NİGHTİNGALE HASTANESİ

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı
2013 – 2013, İstanbul/Türkiye

ŞANLIURFA KADIN HASTALIKLARI VE DOĞUM HASTANESİ

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı ( Mecburi Hizmet)
2011 – 2013, Şanlıurfa/Türkiye

Eğitim


İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ CERRAHPAŞA TIP FAKÜLTESİ

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanlık Eğitimi
2005 – 2010 , İstanbul/Türkiye

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ CERRAHPAŞA TIP FAKÜLTESİ

Tıp Doktoru Eğitimi
1999 – 2005 , İstanbul/Türkiye

Bilimsel Yayınlar


 • Uluslararası kongrelerde sunulan 24 adet bildiri ve sözlü sunum,
 • Ulusal kongrelerde sunulan 25 adet bildiri ve sözlü sunum,
 • Ulusal ve uluslararası dergilerde yayınlanmış 22 adet bilimsel yayın

Mesleki Eğitimler, Kurslar ve Konferanslar


 • Ivf ve Genetik Uzmanlığı Sertifikası
 • Ürojinekoloji ve Genital Estetik Uzmanlığı Sertifikası
 • Robotik Cerrahi Kursu
 • Workshop on Training Course Cervical
 • Screening and Colposcopy
 • Certificate First Trimester Screening and Dıagnosis The 11-14 Weeks Scan

Mesleki Üyelikleri


 • Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği
 • Jinekolojik Endoskopi Derneği
 • Üreme Tıbbı Cerrahi Derneği
 • TSRM Derneği
 • Türk Ürojinekoloji ve Pelvik Rekonstruktif Cerrahi Derneği
 • Endometriozis ve Adenomyozis Derneği
Call Now Button